Bitkisel Tedavi
Tumblr Yayınla

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Formüller
Bağışıklık sistemini güçlendirmek bizi, kanserden, bir çok mikrobik hastalıklardan, bir çok dejeneratif hastalıklardan koruyan çok önemli bir süreçtir.

Suna Dumankaya’dan UNUTKANLIK için Bitkisel İlaç
Unutkanlık, artık hepimizi ilgilendiren önemli bir durum oldu. Yapacağımız bir işi, aradığımız bir şeyi, hatta tanıdığımız kişinin ismini unutur hale geldik.
Tabi ki, bu durumlar günlük yaşantımızda bir takım aksaklıklara neden olabiliyor.

Ahmet Maranki’den Unutkanlığı Önleyen Bitkisel Tedaviler
Son zamanlarda, genç, yaşlı pek çok insanın sorunu unutkanlık. Genelde unutkanlık, psikolojik olmakla beraber, yaşamın gerçeklerinde bulunan sorun ve nedenlerden meydana gelmektedir.

Ahmet Maranki’den Hemoroid (BASUR) için Bitkisel Tedaviler
Hemoroid, diğer adı ile basur veya mayasıl, makat etrafındaki toplardamar yumağının gevşemesi ve meme şeklinde dışarı sarkmasıdır.
Dışarı sarkmış bu damar yumakları kırmızı-mor renktedir. Sık sık kanamaya sebep olur. Kanamanın sebebi bu damarların tahrip olması sonucu delinmesidir.

Ağız Kokusunu Yok Eden Yiyecekler
Ağızda yerleşmiş olan bakteriler ağız kokusunun oluşmasında önemli rol oynar. Özellikle dilin en arka bölgesinde yerleşen mikroplar daha fazla koku yapar. Diğer taraftan, fazla sayıda bakteri, kötü hijyen, alkali ortam ve ağızda protein artıklarının bulunması kokuyu daha da artırır.

Civanperçemi Nasıl Kullanılır? Civanperçemi Çayı ve Civanperçeminin Faydaları

Civanperçemi (Achillea millefolium); diğer isimleri; akbaşlı, barsamaotu, binbiryaprakotu, şövalye binyaprağı, marsamaotu, beyaz civanperçemi, sarı civanperçemi ve kandilçiçeği. Asya ve Avrupada kabul gören, yıl boyu süren bir bitkidir. Türkiye’de 40 kadar civanperçemi türü bulunmaktadır. Verimsiz topraklarda bile yetişen civanperçemi, yol kenarlarında bol miktarda bulunur.

Ginseng Nedir? Ginseng Çayı ve Ginseng Faydaları

Ginseng ( Latince adı Amerikan ginsengi: Panax quinquefolius ,Kore ginsengi: Panax ginseng) Sarmaşıkgillerden bir bitki olan Ginsengin latincesi olan “Panax”, Yunanca “tam iyileşme” anlamına gelen “panacea” kelimesinden türetilmiştir.

Papaya Nedir? Papaya Meyvesi ve Faydaları

Papaya (Carica papaya L.); Diğer adı Kavun ağacı olan, meyveleri küçük kavunu andıran, yapraklarını dökmeyen, tropikal bölgelerde yetişen küçük bir ağaçtır. Güneşli, sıcak, humuslu ve bol sulu topraklarda yetişir. Bitkinin boyu 1,2 ila3,6 m. arasında olabilir.

Çoban Çantasının Faydaları Nelerdir? Çoban Çantası Nasıl Kullanılır?

Çobançantası (Capsella bursa-pastoris L.), kollarını iki yana açmış gibi duran bu bitki yol kenarlarında, çayırlarda, tarlalarda, hendeklerde, bayırlarda ve sebze bahçelerinde yetişir. Rahatsız edici yabani bir ot olarak bilinir. Diğer isimleri: Medik, kuşkuşotu ve Çıngıldaklı Ot . Bir yere biraz toprak yığılmaya görsün (özellikle inşaatlarda ), hemen hemen o gece çobançantası orada boy gösteriverir. Düzensiz dişli yapraklar, Kara Hindiba da …

Sarımsak – Sarmısak: Sarımsağın Faydaları

Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.): Alliaceae familyasından Allium cinsinden bir soğanlı bitki türüdür. 25-30 cm uzunlukya, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Anavatanı Hindistan olarak bilinir.
Türkiye’de sarımsak denilince ilk akla gelen yer Kastamonu ilinin Taşköprü ilçesidir. Raf ömrü uzun tadı ve kokusu keskindir. Burada yetişen sarımsaklar bir yıl süreyle soğuk hava depolarına ihityaç duyulmadan saklanabilmektedir.

Ahmet Maranki’den Tansiyonu Düşüren veya Dengeleyen Bitkisel Formüller
Kan basıncı ölçülürken iki kan basıncı değerine bakılır: Büyük tansiyon ve Küçük tansiyon. Kalbin kasılması sırasında ölçülen kan basıncı büyük tansiyon, kalbin gevşemesi esnasında ölçülen kan basıncı ise küçük tansiyondur.

 

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Aktif Yorumcular

Yazılara Abone Ol

Kategoriler

Son Yorumlar

Bu Güne Kadar Koç Blog'da

  Yazı:1077 tane
  Yorum:69 tane
  Ktgr.:33 tane
  Etiket:5195 tane
  Link:0 tane
  Süre:2481 gün
Son Yazı:23 January 2013
×
Facebook